Tenisový loket - nemoc šlach

 

 

 

Podle názvu se může zdát, že této nepříjemnosti se vyhneme jednoduše tím, že nebudeme poletovat v bílé sukénce po hrací ploše tenisového kurtu, ovšem příčin jak k takové zdravotní indispozici přijít je více než jedna „nenucená“ hra se šéfem po práci v mylném domnění blížícího se povýšení, když ho necháte vyhrát.

 

Onemocnění svalových a šlachových úponů

Samotná představa, že k tomuto onemocnění svalových a šlachových úponů loketního kloubu dochází jen u tenistů, je naprosto mylná, i když právě díky nim nese tento zdravotní neduh jméno právě po tomto „bílém sportu“. Postupem času se však „tenisový loket“ stal spíše lidovou diagnózou, se kterou se obracíme na svého lékaře vždycky, když pocítíme bolest v oblasti lokte. Doba se ale vyvíjí, a tak by bylo velmi podezřelé, kdyby zvýšený výskyt této bolestivé záležitosti vůbec nesouvisel s výdobytky dnešní moderní doby.

Zřejmě nebudete asi příliš překvapeni informací, že k tenisovému lokti můžete přijít v každé situaci, ve které namáháte horní končetinu velkému spektru činností, většinou nárazově prováděných, ale až byste si divili, v jaké do jisté míry klidové činnosti, můžete dát loketními kloubu stejně zabrat a způsobit si tak stejnou újmu na vašem zdraví.       

Sedíte u počítače, nohy máte položené na stole, v levé ruce hrnek s kávou a pravá ruka se střídavě věnuje myši respektive klávesnici, vy se cítíte pohodlně jako ten den ještě nikdy, ale v tu chvíli si dost možná zaděláváte na problém. Aniž byste se nějakou dobu hnuli ze židle, přesto je váš loketní kloub namáhán možná ještě více, než kdybyste hráli právě již zmiňovaný tenis. Nevhodná instalace klávesnice na vašem stole a především práce s myší, to se může rovnat bolestivému onemocnění se skutečným tenisovým loktem podobným nejen náhodně.

Nepřetěžujte tedy váš loket více než je nezbytné a když sedíte u počítače, tak zde platí jedno jednoduché pravidlo, vaše zápěstí by při práci na PC mělo být narovnáno a v nezkřivené poloze!

 

 

 

 

 

 

 

 

Naposledy změněno pátek, 03 květen 2013 12:30
Super User

Klinika plastické a vlasové chirurgie INTER CLINIC patří mezi nejstarší české soukromé kliniky. Oddělení vlasové chirurgie je největším a nejstarším českým soukromým pracovištěm. Od roku 1994 zde bylo provedeno více jak 3000zákroků transplantace vlasů.

Internetová stránka: www.interclinic.cz

Nejnovější od Super User

Související položky (podle značky)

Více z této kategorie: « Tenisový loket